Podstawowe zasady pielęgnacji podłóg

Pielęgnacja parkietów drewnianych

W zależności od tego jakiego typu wybraliśmy wykończenie podłogi czy to lakier czy olejowosk jej pielęgnacja jest niezmiernie łatwa. Podłogi wykończone lakierem są zupełnie bezobsługowe, natomiast wykończone olejowoskiem co jakiś czas można odnowić przez nakładanie warstwy olejowosku pielęgnacyjnego co można zrobić samemu, oraz co powoduje, że można się cieszyć jej niesamowitym wyglądem przez długie lata.

Każdy miłośnik drewnianych parkietów chciałby cieszyć się nimi jak najdłużej. Aby zachować je w jak najlepszym stanie, utrzymując ich połysk, należy znać kilka podstawowych zasad pielęgnacji i czyszczenia podłóg z drewna.

ODKURZANIE

Cykliczne i dokładne odkurzanie parkietów pomoże oczyścić je z piasku i kurzu, który się na nich osadza. Ważne aby włosie zarówno w szczotkach jak i w odkurzaczu było miękkie i nie uszkodziło wierzchniej warstwy parkietu.

MYCIE 

Aby przedłużyć żywotność podłóg należy do ich mycia używać tylko sprawdzonych i specjalnie do tego przeznaczonych preparatów. Na rynku znajdziemy wysoki wybór środków, które są dedykowane do pielęgnacji podłóg drewnianych i dodatkowo mają za zadanie zabezpieczyć ją przed przedwczesnym zniszczeniem. Zanim jednak naniesiemy specjalny preparat, parkiet należy przemyć lekko wilgotną szmatką lub mopem. Pamiętajmy o tym, że nadmiar wilgoci uszkadza wartwy parkietu dlatego jest to szczególnie ważna zasada w ich pielęgnacji.

SYSTEMATYCZNOŚĆ

Najważniejszą kwestią jest jednak systematyczność. Jeśli chcecie jak najdłużej cieszyć się piękną i błyszczącą podłogą należy o nią cyklicznie dbać. Poświęcając czas na  pielęgnację drewnianego parkietu  on z całą pewnością odwdzięczy się swoim naturalnym pięknem i wprowadzi w zachwyt twoich domowników i gości.