Jak powstają nasze podłogi?

Pewnie wielu z Was zastanawiało się jaką drogę musi przebyć surowiec, aby w postaci podłogi trafił do waszego domu. Postanowiliśmy rozjaśnić i przybliżyć jak krok po kroku przebiega cały proces produkcyjny wymarzonych podłóg Dąbex.

Produkcja podłóg drewnianych jest bardzo złożona i wieloetapowa. Obróbka drewna odbywa się w licznych procesach technologicznych, które bywają czasochłonne. W niektórych przypadkach musi upłynąć ok. 12 tygodni, zanim kłody przywiezione z lasu zostaną przetarte oraz rozpiłowane na półfabrykaty, które po sezonowaniu trafią do suszenia mechanicznego w celu uzyskania ich pożądanej wilgotności.

Półfabrykaty po ośmiu tygodniach sezonowania, na kolejne cztery tygodnie umieszczone zostają w suszarniach w celu uzyskania ich pożądanej wilgotności. Tak przygotowane elementy drewniane poddawane są kolejnym procesom technologicznym. Struganie, piłowanie, klejenie by w końcu trafić do ostatnich etapów produkcji, tam zostaną poddane szlifowaniu, wykańczaniu a następnie profilowaniu i konfekcjonowaniu. Wszystkie operacje ściśle powiązane są z zamówieniem złożonym przez klienta.

Tylko tak dokładne następstwa działań sprawiają, że jest nasz produkt wyjątkowy i szyty na miarę.